Utazás megnevezése:

Grúziai kaleidoszkóp

Értékelés: 4/5

Grúzia, Tbilisi

Adatok betöltése folyamatban...
Kis türelmet

Grúziai kaleidoszkóp

Az ár nem tartalmazza

  • az ajánlott borravalót
    (a helyi idegenvezetőnek és buszsofőrnek; helyszínen fizetendő)
    kb. 30 EUR/fő
  • az útlemondási biztosítást
    (Covid fedezettel): 2,5%


EGYÉB KÖLTSÉGEK

  • Egyágyas felár
    125.000 Ft
  • Fakultatív program
    Ismerkedés Kakheti régióval
    45 000 Ft/fő
  • Max. 10 kg bőrönd feladás
    (változhat)
  • Max. 20 kg bőrönd feladás
    (változhat)
  • WizzPriority (Elsőbbségi beszállás, kijelölt elsőbbségi utasfelvételi pult, 2 db fedélzetre felvihető kézipoggyász: 1 db 40x30x20 cm és 1 db max. 10 kg-os 55x40x23 cm)
    (változhat)
  • BBP utasbiztosítás
    (EUB Biztosító)
    - Air & Cruise Top:
    1.030 Ft/fő/nap

    - Air & Cruise Extra:
    1.590 Ft/fő/nap

Az ár tartalmazza

  • a repülőjegyet illetékkel, 40x30x20 cm-es kézipoggyásszal (melynek értéke: kb. 100.000 Ft - változhat)

  • 4 éjszakát Tbilisziben
    1 éjszakát Kutaisziben
    3-4*-os központi szállodában reggelivel

  • 4 alkalommal ebédet, 1 alkalommal vacsora
    (folklór műsorral)

  • a program szerint borkóstolásokat

  • a belépődíjakat
  • az autóbuszos transzfereket a programok során

  • a magyar nyelvű idegenvezetést

Fakultatív programok

Ismerkedés a Kakheti régióval: 45.000 Ft/fő (programmal, ebéddel és borkóstolókkal)
(Min.: 10 fő esetén)

Idegenvezető, videó, térkép

Áprilisi csoport idegenvezetője:

Meskó Mariann

Olyan helyen születtem, ahol a történelem velünk élt mindennapjainkban: Munkácson, a Rákóczi-vár tőszomszédságában. A sokféleség, a sok nemzetiség, többnyelvűség első lépteimtől természetes volt, majd már magyar külkereskedőként tanúja voltam országhatárok átrajzolásának, új fővárosok születésének, népmozgásoknak, hagyományok reneszánszának. Hálás vagyok a sorsnak, hogy később idegenvezetőként megannyi fantasztikus helyet láthattam, s máig úgy érzem: a FÁK országainak, a Kaukázus és Közép-Ázsia kultúráinak, természeti kincseinek, zenéjének, ízvilágának, történelmi emlékeinek gazdagsága kimeríthetetlen, minden egyes utazás új és új meglepetéseket tartogat. Minél több embert szeretnék ezzel a csodával megismertetni! Jöjjön, fedezzük fel együtt a világ olyan – sajnos, már ritka - szegleteit, ahol még szinte érintetlenül megmaradt a hagyományos életmód, életöröm, életszemlélet.

Ismerje meg Grúziát!

Programleírás

1-2. nap: Budapest - Kutaiszi - Tbiliszi (kb. 240 km)

Indulás Budapestről az esti órákban, éjszaka a repülőn. Érkezés után Grúzia fővárosába, Tbiliszibe utazunk, útközben reggeli. Délután Tbiliszi felfedezésére indulunk. A városnézést az óvárosban kezdjük. A szűk kis utcákban lépten-nyomon ősi időkből származó látnivalókba botlunk. A Metekhi templom után elsétálunk a zsinagógához, a Szioni Székesegyházhoz, a Béke hídjához és az Ancsiszkáti templomhoz. Ezután – kedvező időjárási viszonyok esetén - libegővel érjük el a Grúzia Anyja szobrát, ahonnan leereszkedve a Narikala erődöt is érintjük, innen nyílik a legszebb kilátás a városra. Ezután a híres kénfürdőkhöz látogatunk el. Délután a modern városrészben sétálunk, este vacsora egy városi étteremben folklór műsorral.

Szállás Tbilisziben (3 éj).

Tervezett szálloda: Clocks Hotel 4*

3. nap: Ananuri erőd komplexum - Kazbegi (kb. 320 km)

Napunkat a grúz hadiút megismerésével töltjük. A hadiút a Kaukázus 2 000 - 5 000 méteres hegyei között található. Az út Örményországot és Grúziát kapcsolja össze Oroszországgal. Szépségét számos irodalmi műben leírták, sok, Kaukázusban szolgált orosz írót és költőt megihletett a látványa.

Felkeressük az Ananuri erődkomplexumot, amely a 17. századból származik. A létesítmény közel áll ahhoz, hogy felkerüljön az UNESCO Világörökség listájára. A komplexum csodálatos helyen, az Aragvi folyó partján fekszik, és a történelme folyamán számos csata helyszíne volt. Ebéd útközben egy étteremben.

Kazbegibe érkezésünk után átszállunk négykerék meghajtású terepjárókba és egészen 2.170 méterig jutunk fel velük, gyönyörű völgyeken és erdőkön keresztül, egészen a Gergeti Szentháromság templomig. Innen lenyűgöző látvány tárul elénk a Kazbegi 5.047 méter magas csúcsára. Visszautazás Tbiliszibe, étkezés útközben egy helyi étteremben.

4. nap: Tbiliszi vagy Kakheti régió borkóstolóval (kb. 320 km)

Szabad program Tbilisziben vagy fakultatív kirándulási lehetőség a fantasztikus Kakheti régióba.

Ha szeretné egyénileg felfedezni a várost, akkor a szálloda környékén sok kiváló étterem található, ahol elfogyaszthatnak egy helyi ételkülönlegességekből álló ebédet. Felülmúlhatatlanok a friss grúz zöldségek és fűszerek, a különböző tésztaételek, házisajtok, saslikok és természetesen a grúz vörösborok. Néhány tipikus grúz étel: harcso (grúz marhahúsleves), hinkali (töltött főtt tésztabatyu), hacsapuri (sajtoslángos-féle), kazinaki (mézes, magvas édesség). Javasoljuk, hogy keressék fel a Grúz Nemzeti Múzeumot.

Egész napos fakultatív kirándulás során elutazunk Sighnaghi megerősített középkori városába. Ha kigyönyörködtük magunkat a környékben és a csodálatos épületekben, akkor lehetőségünk nyílik felkeresni Szt. Nino sírját, a IV. századi Bodbe kolostorban. Városnézésünk után látogatást teszünk egy helyi családi borászatban, ahol megkóstoljuk az ősi módon készült fehér-, illetve vörösbort. A grúz borok feltehetően a történelem leghosszabb előzményeire tekintenek vissza, állítólag a bortermelés is a mai Grúzia területén indult meg. Még az egészen különleges betűiket is a szőlőkacsokhoz hasonlítják. Az ősi borkészítési eljárás nagyjából az alábbi: a szőlőmustot méhviasszal lezárt agyagedényekben (grúzul kvevrikben) a földbe ásták, hogy ott állandó, alacsony hőmérsékleten végbemenjen az erjedés. Kvevri borkészítési módszer UNESCO kulturális örökség listáján szerepel. Megkóstoljuk a friss grúz kenyeret, majd hagyományos grúz ételekkel zárjuk a napunkat. Késő délután visszautazás Tbiliszibe. Szállás Tbilisziben.

5. nap: Mcheta - Gori - Uplistsikhe - Kutaiszi (kb. 230 km)

Reggeli után utazás Mcheta-ba, Grúzia ősi fővárosába. Mcheta, az egykori Ibéria, majd Kartli első fővárosa, festői tájon, a Mtkvari és az Aragvi folyók összefolyásánál fekszik. A hagyomány szerint a mellette és fölötte emelkedő hegytetőre állította Szent Nino a keresztjét, melynek helyére később kápolnát, majd templomot emeltek: ez lett a Jvari (kereszt) templom. Az építés 586 és 608 között történt. A templom körül védelmi fal is állt, ennek a nyomait ma is láthatjuk. A Jvari Mcheta városától keletre fekszik, így a felkelő nap első fénye a templomot éri, ezért reggelente a városból rátekintve a templom szinte mennyei fényben tündöklik. Este, napnyugtakor pedig, amikor a város már rég árnyékba, vagyis sötétségbe borult, a nap utolsó sugarai még beragyogják a templomot. A Szvetichoveli székesegyház jelentőségére a neve is utal: Szveti-Choveli, vagyis „életadó oszlop”. Ezen a helyen a kereszténység előtt szentélyliget volt, majd a kereszténység felvétele után a 4. században az ősi pogány szent helyre fatemplomot építettek, az 5. században pedig bazilikát. A ma látható templom a 11. század elején épült, amikor az araboktól sikerült visszahódítani a várost és az építkezés a keresztény egyház jelentőségének visszaállítását szimbolizálta. A székesegyház a kaukázusi építészeti hagyományokat követi és az elsőként Kutaisziben, a Bagrati székesegyházon megjelenő stílusjegyeket őrzi magán. Felkapaszkodás a Jvari székesegyház-kolostor dombjára. A különleges épület és panoráma fotózása. Séta a Szvetichoveli Székesegyház erődített épületegyütteséhez.

Ebéd útközben. Felfrissülésként látogatás egy falusi borászatban, ahol bio borokat állítanak elő. Kétféle bort, illetve chachát kóstolhatunk meg. A chacha egy szőlőből készült párlat, ami kísértetiesen hasonlít a mi törkölypálinkánkhoz.

Útközben megállunk Goriban, mely leginkább arról nevezetes, hogy itt született Sztálin, szülőháza ma is áll, mellette múzeum létesült, ahol mintha megállt volna az idő. A múzeum kertjében áll egy páncélozott vasúti kocsi is, amellyel Sztálin olyan fontos eseményekre utazott, mint például a jaltai és a teheráni konferencia. A tárlaton többek között megcsodálhatjuk a magyar dolgozók által küldött Szabadság-szobor kicsinyített másolatát is.

Végül Uplistsikhe (Kr.e. I. sz.) barlangváros megtekintése. A sziklába vájt város az egyik legfontosabb antik település Grúziában. Itt haladt el a Selyemút egyik ága. A város több ezer éven keresztül lakott volt és több mint 700 mesterségesen vájt „épületet” számlált. Jelenleg kb. 150 maradt épen belőlük. Az egykori lakóhelyiségek, a borospincék, a pékségek és műhelyek, az antik színház és a középkori bazilika bejárása a terepen. Este érkezés Kutaiszibe. (1 éj)

Tervezett szálloda: Solomon Hotel

6. nap: Kutaisi - Budapest

Hajnali transzfer a repülőtérre, utazás Budapestre.


A programok és a szállodák változtatásának jogát irodánk fenntartja!


UNESCO Világörökségi helyszínek
  • Mcheta - Svetitskhoveli katedrális és Jvari kolostor

Utazás/Elhelyezés/Ellátás, Miért éppen

1. Grúzia egy hihetetlen hely. A kultúrája, a múltja, a jelene, a hangulata, az építészete és a természeti adottságai egyaránt lenyűgözőek. Ha természet, akkor bizony itt minden van: sípályák 5 000 méteren, sivatagok, barlangok, tengerpart és szőlőtől duzzadó lankák.

2. Megismerjük az ősi múlttal rendelkező ország világörökségi emlékeit.

3. Pár nap alatt nem csak kulturális és természeti, hanem gasztronómiai élményekkel gazdagodva térnek haza az utasaink.


Összes időpont