Utazás megnevezése:

Madagaszkár, a nyolcadik kontinens

Értékelés: 3/5

Madagaszkár

Adatok betöltése folyamatban...
Kis türelmet

Madagaszkár, a nyolcadik kontinens

Az ár nem tartalmazza

  • a vízum díját
    (a helyszínen fizetendő)
    kb. 35 EUR
  • a borravalókat
    kb. 130 EUR/fő
  • az útlemondási biztosítást
    (Covid fedezettel): 2,5%

EGYÉB KÖLTSÉGEK

  • Egyágyas felár
    360 000 Ft
  • Ebédek és italok költsége
    kb. 5-15 EUR/alkalom
  • Fakultatív programok
  • BBP utasbiztosítás
    (EUB Biztosító)
    Top: 860 Ft/fő/nap
    Top Extra: 1.320 Ft/fő/nap

Az ár tartalmazza

  • a nemzetközi és belföldi repülőjegyeket illetékkel (melyek értéke: kb. 550.000 Ft)
  • 14 éjszakai szállást, helyi
    3-4*-os szállodákban és lodge-okban
  • a félpanziós ellátást
    (reggeli és ebéd vagy vacsora, italok nélkül)
  • a szükséges transzfereket
    és a helyi közlekedést
  • a belépőket a programban szereplő látnivalókhoz
  • a magyar nyelvű idegenvezetést

Idegenvezető, videó, térkép

Az út idegenvezetője:

Mison Andrea

Miért is szeretek utazni? Szerencsésnek mondhatom magam, hiszen közel 25 éves szakmai tapasztalatom és tanári végzettségem segítségével elérhetővé és érthetővé tudom tenni mások számára is a világ történéseit. Fontosnak tartom megélni és nem csak átélni az utazást: az általam vezetett utakon a szokásos látványosságokon túl garantáltan minden helyi furcsaságot kipróbálunk és megkóstolunk.
Az utazás iránti szeretetemet nagyapámnak köszönhetem, aki meséivel csodás országokba utaztatott minket, gyerekeket… Akkor még híres régésznek készültem. A két tannyelvű gimnázium szintén garancia volt a kötelező külföldi utakra. Az egyetemista-hátizsákos világjáró kalandok alatt döntöttem el: meg kell ismernem minél több kultúrát, ahol térd alatt piszok van. Az újabb és újabb civilizációk felfedezése szenvedélyemmé, majd életem egyik legjobb döntésévé, a hivatásommá vált.

Ismerje meg Madagaszkárt!

Programleírás

1-2. nap: Budapest – Antananarivo – Ampefy

Elutazás Budapestről menetrend szerint járattal, átszállással Antananarivóba. Késő esti érkezés után transzfer a szállodába, Szállás Antananarivóban. Másnap reggel először a főváros közelében lévő Lemúr Parkba látogatunk, ahol a közvetlen makikkal fotózkodhatunk is. Továbbindulunk Ampefybe, ahol a csodálatos, vulkáni eredetű Itasy-tó, és a három bugyborékoló, buzogó gejzír és a halvány törtfehér ásványi lerakódások együttes látványa felejthetetlen élményt nyújt. Felkeressük az Analavory gejzíreket, melyek különlegessége, hogy földrajzi eredetük szerint artézi kutak, nem vulkanikus gejzírek, vagyis a kiáramló víz nem forró. Szállásunk közvetlenül az Itasy-tó partján helyezkedik el.

3. nap: Ampefy – Antsirabe

Reggeli után megnézzük a legendákkal felruházott Lily-vízesést, majd folytatjuk utunkat Közép-Madagaszkár felföldi tájain keresztül, teraszos rizsföldek, az egyszerű, vörös téglábólből épült házak között. Láthatjuk, ahogy a helyiek kézi munkával, esetleg zebuk (púposhátú szarvasmarha) segítségével művelik a földjeiket, hogy előállítsák a lakosság nemzeti eledelét, a rizst. az 1500 méter magasan fekvő Antsirabe-be, mely az ország harmadik legnagyobb városa, és több ”becenevet” is kapott: a sós vizű termálfürdők városa, az ország söripari központja, és a pousse – pousse – ok (riksák) városa. Folytatjuk ismerkedésünket a helyi iparművészettel: ellátogatunk egy évszázados múlttal rendelkező ékszerkészítő atelier-be, ahol a szigeten bőven fellelhető féldrágaköveket és drágaköveket (zafír, rubin) dolgozzák fel, valamint egy miniatűr riksa készítő műhelybe és egy hímzőműhelybe. Megtekintjük a város francia koloniális stílusban épült házait, a katedrálist, és természetesen a helyi kézműves és élelmiszer árusok színes kavalkádra emlékeztető választékát.

4. nap: Antsirabe – Ambositra – Ranomafana

Reggeli után továbbutazunk dél felé, hogy meglátogassuk Ambositra városát, amely a madagaszkári fafaragás központja, és a művészetükről híres, úgynevezett zafimaniri törzs legfontosabb városa. A törzs fafaragó művészete az UNESCO szellemi kulturális világörökségi listáján szerepel, ez a törzs ugyanis az utolsó őrzője ennek az ősi művészetnek, amely régen az egész szigeten elterjedt volt. Ez a legkiválóbb hely arra, hogy megtekintsük az értékes rózsafából és ébenfából készült kézművesipari termékek gazdag kínálatát, vagy akár vásárolhatunk is. Meglátogatunk egy igazi zafimaniri fafaragó műhelyt is, ahol betekinthetünk a mesterek aprólékos, időigényes munkájának kulisszatitkaiba. Ma egy másik UNESCO szellemi kulturális világörökséget is láthatunk : a « hiragasy » zenés hagyományt. Ebédre a madagaszkári konyha különlegességeit kóstoljuk, ebéd előtt és alatt pedig megtekinthetjük a több évszázados múlttal rendelkező « hiragasy » előadást. Az előadások nem csak szórakoztatási és élvezeti, hanem népnevelő, oktató, vallási és erkölcsi értékkel is bírnak a malgas társadalom számára.

Továbbutazunk és estére megérkezünk Ranomafana faluba, amely a szigetország második leglátogatottabb nemzeti parkjáról híres. A falu nevének jelentése “meleg víz”, a körülbelül 30 fokos gyógyvízzel rendelkező helyi termálfürdőre utalva.

5-6. nap: Ranomafana – Ambalavao

Reggeli után elindulunk, hogy az eddigieknél még közelebbről felfedezhessük Madagaszkár egyedülálló természeti világát, és meggyőződhessünk: joggal hívják a szigetet a “nyolcadik kontinens”- nek. A Ranomafana Nemzeti Park az ország második legnépszerűbb nemzeti parkja, számos őshonos, endemikus, azaz csak Madagaszkáron megtalálható állat - és növényfajt rejt magában. Dús, buja esőerdője rendkívüli vegetációval rendelkezik: pálmák, orchideák (Madagaszkárt az orchideák hazájának is nevezik: itt található a világon a legtöbb orchidea-faj), bambuszok, páfrányok, stb. Ez az erdő számos lemúrfaj kedvelt tartózkodási helye, így végre találkozhatunk a híres madagaszkári makikkal! Más lemúrfajok mellett (összesen 12 faj él a parkban) itt él például a híres arany bambuszmaki, a vörös maki és a törpe egérmaki is. A park meglátogatása után lehetőségünk van kipróbálni a helyi termálvizet és ellazulni, felfrissülni a testmozgás után szállodánk medencéiben. Másnap továbbindulunk Fianarantsoa-ba, Madagaszkár második legnagyobb városába. Megtekintjük a történelmi óvárost és a dimbes-dombos, hangulatos kis utcácskákat, valamint természetesen a város nyüzsgő piacait is! Felkeressük Pierrot Men, a nemzetközi hírű és nemzetközi díjakat nyert fotóművész fotóműhelyét is. A művész Fianarantsoa-ban lakik, és fényképeiből kiállítótermet rendezett be a városban. Bár Pierrot Men nem csak Madagaszkáron fotózik, de az ország lakosai és természeti szépségei kimeríthetetlen témát és ihletet adnak neki és sokan úgy tartják, ő készíti és készítette a valaha készült legszebb képeket a szigetről – melyek sokszor egy szempillantás alatt berepítenek minket a malgas emberek összetett, rejtélyes világába, számos hagyománnyal és mítosszal átszőtt életébe. Továbbutazunk majd rövid megállót tartunk egy faluban, amely a szizál feldolgozására specializálódott. Délután megérkezünk Ambalavaoba, ahol megtudjuk testközelből is, miről híres Ambalavao városa : meglátogatjuk a papírgyártó műhelyt, ahol előállítják a híres antemoro papírt az Avoho-fa kérgéből, amelyet madagaszkári papirusznak is hívnak. Szállás Ambalavaoban.

7. nap: Ambalavao – Ranohira

Reggeli után továbbutazunk, megállunk az Anja magánparkban, ahol egy kb. 2 órás sétatúrára indulunk az erdős- sziklás parkban. A túránk alatt sok vidám gyűrűsfarkú maki-csapattal is találkozhatunk. A makik vígan élnek ebben a nagyon jól szervezett, a helyi lakosok kezdeményezésében alapított magánparkban, amelynek bevételei a helyi lakosság megélhetését segítik. Ott kell hagynunk a makikat, hogy a nap végére megérkezzünk Ranohiraba, a lenyűgöző Isalo Nemzeti Park területére. A mai napon, utunkon a tájkép hatalmas változatossága tárul elénk: a teraszos rizsföldek átadják helyüket hatalmas szürke sziklák tövében megbúvó kicsiny, rejtélyes falvak zárt közösségeinek, majd füves-fás szavannák és végül Isalo ezer-formájú homokkő sziklái tűnnek fel, és itt már a tájat a barna, zöld és okkersárga színek uralják. Útközben belelátunk a kis falvak életébe, betekintve ezzel a különböző madagaszkári törzsek/népcsoportok jellemzőibe, ugyanis ma három népcsoport területén haladunk át. (Madagaszkáron összesen 18 népcsoport él, és számos nyelvi dialektus fordul elő.) Esti programunk már az Isalo Nemzeti Park területén lesz: az «Isalo ablaka» elnevezésű hatalmas sziklaképződményről nézhetjük meg a naplementét. Varázslatos élményben lesz részünk, ahogyan a sziklás táj színei átváltoznak az esti fényben; gyönyörű fotókat készíthetünk. Szállás Ranohira-ban (2 éj).

8. nap: Ranohira, Isalo Nemzeti Park

Reggelink után egész napos túrára indulunk Madagaszkár legnépszerűbb nemzeti parkjában: az Isalo Nemzeti Parkban. A tájat hatalmas homokkő sziklák és kanyonok uralják, hegyi források, egyedülálló növényzet, és természetesen a Madagaszkáron elmaradhatatlan, különleges állatvilág teszik felejthetetlenné tartózkodásunkat. Megmártózhatunk a sziklák között megbúvó természetes tóban, illetve egy szűken kanyargó kanyonba is leereszkedhetünk, amely mélyén hidegvizű patak folyik. A park növényzetének túlnyomó része itt is endemikus: tollas levelű pálmák, elefántlábúak, pandanusok, stb. Na és persze itt sem maradhat el a lemúrokkal való találkozás: catta (gyűrűsfarkú) makikat, és sifaka fajokat találunk itt. Frissen, helyben grillezett piknik ebéd.

9. nap: Ranohira – Tulear – Ifaty

Megreggelizünk, majd elhagyjuk Isalo sziklás tájait, amelyek átadják helyüket a hatalmas füves, napsütötte szavannáknak: már az igazi dél területén, a mahafaly és antanosy törzsek területén járunk. Az út mentén megcsodálhatjuk a hatalmas, gazdagon díszített síremlékeket: e törzsek ugyanis halottaiknak szebb házakat építenek, mint saját maguknak, az élőknek… Átutazunk Ilakaka-n, az úgynevezett „Zafírváros”-on. A vadnyugati “aranylázhoz” hasonlóan itt pár év alatt a « földből kinőtt» falukat, városokat láthatunk, messzebb pedig a bányákat.

Továbbhaladva lassan megpillantjuk az első majomkenyérfákat is, ahogy megérkezünk az Indiai-óceán partjaihoz, Tuléar városába, melyet a helyiek úgy is neveznek: “a Nap városa”, vagy: “a város, mely sosem alszik”. Tulear az ország harmadik legnagyobb kikötővárosa. Látogatást tehetünk a Kagylópiacon is, ahol kagylókból készített dísztárgyak és egyéb, a déli régióra jellemző kézműves termékek gazdag választékát találjuk. Ezután Tulearból már csak egy félórás utazást teszünk, hogy megérkezzünk Ifaty halászfalu gyönyörű tengerpartjára, az Indiai-óceán (Mozambiki-csatorna) mellé. A hangulatos, festői kis halászfalu, kedves, mosolygós lakosai, a helyi halászok pirogue-jainak (hosszúkás facsónak) fehér vitorlái, a mindig frissen fogott tenger gyümölcsei és a madagaszkári gyümölcsös rummal kísért naplementék mindenkit magukkal ragadnak. Érkezéskor a híres és szigorúan védett Ifaty Tüskés Erdő meglátogatására indulunk, amely a világon teljesen egyedi és endemikus növényzetet és állatfajokat rejt. Az erdőben való túra során megfigyelhetjük a nagy szárazsághoz szokott és alkalmazkodott “cseles” növényzetet (pl. majomkenyérfák) és “ravasz” lakóit: kaméleonokat, csak itt megtalálható madarakat, valamint megismerkedhetünk a helyi lakosság által napi rendszerességgel használt gyógyhatású növényekkel, gyógyfüvekkel.

Hagyjuk, hogy átjárjon minket is a nyugalom és a madagaszkári “mora-mora” (jelentése: lassan-lassan) életstílus, amíg megérdemelt pihenésünket töltjük a tengerparti szállodánkban (3 éj).

10-11. nap: Ifaty

Reggeli után szabadidő. Ha arra vágyunk, egyszerűen feküdjünk ki az óceánpartra, hallgassuk a hullámok megnyugtató, örök végtelen moraját, és figyeljük a halászok nyugodt, évszázados rutin szerinti mozgását. De ha aktívabb programot szeretnénk, akkor is bőven válogathatunk a helyben kínált és szervezett tevékenységekből. Íme, néhány tipp: búvárkodhatunk palackkal, vagy szemüveggel a világ 3. legnagyobb korallzátonyánál. Vegyünk részt egy tradicionális “vezo” (az itt élő halász népcsoport) halászaton vagy modern, motorcsónakos, mélytengeri halászaton. Tegyünk egy felejthetetlen quad túrát a homokdűnéken, menjünk el kora reggeli madár lesre, vagy egy csónakkirándulás keretében próbáljuk ki a pirogue-ot és csodáljuk meg a helyi halászok lenyűgöző és erős izmokat igénylő navigációját, ahogy a vitorla forgatásával változtatják az irányt és a sebességet.

Második esti program: vacsora alatt egy helyi zenekar csatlakozik hozzánk, hogy bemutassák nekünk hagyományos hangszereiket és népi táncaikat. A malgas táncok egyszerűek, csak egy kis ritmusérzék kell hozzá, a helyiek biztosan nagyon fogják értékelni, ha mi is beállunk közéjük.

12. nap: Ifaty - Tulear – Antananarivo

Reggeli a szállodában, elutazásig szabadidő a tengerparton, majd visszaindulunk Tulear-ba, ahonnan a Tsaradia belföldi járata repít minket vissza a fővárosba, Antananarivo-ba. Az autóbuszunk Antananarivo-ban a reptéren vár minket, hogy elvigyen szállodánkba, és a nap maradék részében is rendelkezésünkre áll.

13. nap: Antananarivo – Andasibe

Miután megreggeliztünk, elindulunk kelet felé, hogy tovább folytassuk felfedező utunkat ezen a különleges szigeten. Mandraka faluban látogatást teszünk a Mr. Peyreiras francia biológus által alapított Hüllő Farmon, ahol Madagaszkár legtöbb hüllőfaját megtekinthetjük: krokodilok, kaméleonok sokasága, iguánák, gekkók; de ezenkívül két makifajjal is megismerkedhetünk, valamint különleges lepkékkel. Délután megérkezünk szállodánkba Andasibe-be, két híres park: az Analamazoatra Nemzeti Park és a Mantadia Nemzeti Park mellé. Látogatást teszünk a Vakona Magán Rezervátumban: a legjobb lehetőség, hogy elkészítsük szelfinket az itt élő barátságos lemúrokkal! Szállás Andasibében (2 éj).

14-16. nap: Andasibe – Antananarivo – Budapest

A mai napon reggeli után a szó szerint hatalmas élményeket ígérő Analamazoatra Nemzeti Parkot látogatjuk meg, mivel ez a hely arról híres, hogy az itt található esőerdők a legnagyobb és legfejlettebb lemurfaj, az Indri Indri otthonai. Itt tartózkodásunk felejthetetlen élménye lesz hallgatni az Indri Indri makik kiáltozását (például a szállodában a reggelink közben is), ahogyan egymással kommunikálnak szirénára hasonlító, akár három kilométerre is elhallatszó énekükkel. Természetesen a lemúrok mellett számos más különleges állat-és növényfajjal találkozhatunk. A parknak egyedülálló hangulatot ad a rengeteg orchidea- és páfrányfaj. Másnap reggeli után visszaindulunk Antananarivoba. Ellátogathatunk a hatalmas kézműves, tradicionális piacra is, ahol megcsodálhatjuk az ország minden részéből származó madagaszkári iparművészet remekeit (zebuszarvból faragott használati tárgyak és ékszerek, kézzel hímzett terítők, táskák, növényi rostból font kalapok, a nők tradicionális viseleteként hordott gyönyörűbbnél gyönyörűbb lambahoanyk (mintás kendők), madagaszkári vanília és fűszerek, stb.) Nappali szobahasználat és vacsora Antananarivóban, majd elbúcsúzunk a varázslatos szigettől. Késő este transzfer a repülőtérre, 16. napon hajnalban elutazás Antananarivo-ból átszállással Budapestre. Érkezés a délutáni órákban.

A programok és a szállodák változtatásának jogát irodánk fenntartja!

UNESCO Világörökségi helyszínek

Atsinanana Esőerdő - Ranomafana Nemzeti Park (természeti)

A zafimaniri törzs fafaragó művészete (szellemi kulturális)

Utazás/Elhelyezés/Ellátás, Miért éppen

Madagaszkár - lemúrok, makik, baobabfák, kaméleonok, orchideák, vanília, egyedülálló tájak. A nyolcadik kontinensnek is aposztrofált sziget egyik legfőbb vonzereje az itt élő endemikus (a világon csak itt megtalálható) fajok, melyek aránya meghaladja a 80%-ot.

A sziget lakói, a malgasok békés és mosolygós emberek, melyet a közmondásuk is jól jellemez: „Ne várj a boldogságra, hogy mosolyogni tudj; mosolyogj, és boldog leszel!” Ez az életkedv hamar átragad az ide érkezőkre, miközben a látnivalók sokaságán, rizsföldeken, erdőségeken, füves szavannákon és hegyvidékeken haladunk keresztül.

Programunk során fürdésre is lehetőségünk nyílik az Indiai-óceán partján.


Összes időpont